O wróżkach...

     Każdy człowiek żyje w świecie, pośród wielu problematów, trudności i kłopotów oraz spraw które trudno załatwić, sfer życia, w których nam się nie widzie. Często na nasze życie wpływają wydarzenia z przeszłości, wzorce, które zostały nam zaprogramowane podczas wczesnego dzieciństwa. Również środowisko w którym żyjemy, miejsce pracy oraz wiele innych doświadczeń życiowych, uroku rzucone na nas przez inne osoby bardzo mocno oddziaływają na naszą podświadomość. Wróżki pozwolą Ci odnaleźć odpowiedzi na dręczące Cię pytania, w każdej sferze twojego życia: emocjonalnej, duchowej, materialnej, psychicznej.
     Wróżki – to osoby, które śmiało nazwać można doradcami życiowymi, ponieważ swoją pracą pomagają one ludziom rozwiązywać problemy i podejmować ważne życiowe decyzje, przezwyciężać trudności i kłopoty. Ich wróżby dotyczą: spraw uczuciowych, sytuacji rodzinnych, codziennych spraw, finansów, miłości, kariery, zdrowia, edukacji i wielu innych spraw, o które ludzie je pytają. Wróżki, z naszej strony są absolwentkami różnych szkół, kursów i seminariów z ezoterki, psychologii i rozwoju duchowego. Między innymi w zakresie: Astrologii, przepowiadania przyszłości, Numerologii, Samokontroli Umysłu Metodą Silvy, Tarota, Kabały, Reiki 1-go i 2-go stopnia, i innych.
Jest bardzo wiele metod, które pozwalają odkrywać tajemnice przyszłości oraz są pomocne przy rozwiązywaniu problemów. Często pochodzą one z różnych, czasem egzotycznych zakątków świata. Czasem jest to wiedza przekazywana z pokolenia na pokolenie. Nie sposób wymienić wszystkie sposoby wróżenia, te najważniejsze to:
- Tarot, - Numerologia, - Runy, - Astrologia, - Przepowiednie, - Horoskop, - Magia, - Zaklęcia, - Jasnowidzenie, - Tłumaczenie snów, - Feng-Shui, - Reiki, - Wahadełko, - Uzdrawianie, - Kabała, - Przepowiednie.

O snach...

     Sen jest bardzo zmiennym i różnorodnym stanem aktywności mózgu i zarazem warunkiem jego prawidłowego funkcjonowania. Łączy się go ze stanem ograniczonej świadomości. Każdy poruszający się o własnych siłach organizm potrzebuje snu. Jego przebieg polega na regularnym pogłębianiu i spłycaniu snu w cyklach trwających około 90 minut. W każdym z tych cykli można wyodrębnić dwa, w zasadzie zupełnie różne zjawiska fizjologiczne:
- REM (sen płytki, paradoksalny). Podczas tej fazy snu następuje całkowite rozluźnienie mięśni oraz występują marzenia senne. -NREM (sen wolnofalowy, głęboki).
Wraz z długością snu: spada udział najgłębszego stadium snu wolnofalowego (o największej aktywności fal Δ) oraz rośnie czas trwania fazy REM, która pod koniec nocy zazwyczaj trwa około 40 minut.
Każdy człowiek ma marzenia senne, mimo, że nie każdy sen udaje nam się zapamiętać. Podczas marzeń sennych nasze oczy poruszają się pod zamkniętymi powiekami, w taki sam sposób, jak podczas oglądania filmu. Według Zygmunta Freuda „sen jest spełnieniem marzeń, których nie spełniamy na jawie. Zatem człowiek, który nie śni, to człowiek, którego marzenia się spełniają. Brak snów oznaczać może jednak także rezygnację z marzeń, lub brak zainteresowania swoim życiem psychicznym”.
     Podczas snu zachodzi wiele zjawisk:
- uspokaja się rytm serca, - odpoczywają oczy, - naskórek się odbudowuje, - tlen dociera do głębszych tkanek, - skóra zostaje dotleniona, - oddech jest głębszy i równomierny - ciśnienie krwi stabilizuje się. Każdy człowiek ma indywidualne zapotrzebowanie na sen. Niektórym wystarcza 6h, inni zaś bardzo źle się czują jeśli nie przesypią 8h. Jednak jeżeli nie dosypiamy przez dłuższy czas to pojawia się zespół niedoboru snu. Skutkuje on drażliwością, przygnębieniem, obniżeniem aktywności intelektualnej i fizycznej. Przyczyny złego snu może być wiele. Należy pamiętać o tym, aby zapewnić sobie jak najlepsze warunki do spania.
Jeśli chcesz się dobrze wyspać, zastosuj się do poniższych rad:
• stwórz odpowiednie warunki w sypialni: przewietrz pokój, zapewnij odpowiednią temperaturę (nie może być zbyt ciepło) i wilgotność, dobry materac, na którym śpisz, ciszę i spokój,
• odpręż się i zrelaksuj przed zaśnięciem,
• naucz się chodzić spać o regularnych porach,
• kładź się spać, jeśli czujesz się naprawdę zmęczona,
• w późnych godzinach popołudniowych i wieczornych zapomnij o napojach zawierających kofeinę. Alkohol również nie sprzyja spaniu. Jeżeli próbujesz już wszystkich sposobów, a twój sen nadal jest niezadawalający to powinieneś skontaktować się z lekarzem. Ponieważ długotrwałe problemy ze snem może być początkiem kłopotów ze zdrowiem lub też ich przyczyną.

O magii...

     Magia jest uważana za najstarszy system wiedzy, wierzeń i praktyk opartych na przekonaniu o tym, że istnieją siły nadprzyrodzone, które można opanować za pomocą odpowiednich zaklęć i czynności.
Wywodzi się ona od człowieka jaskiniowego.
To sztuka nawiązywania kontaktu z duchową sferą rzeczywistości, która poprzez umiejętne nawiązywanie harmonijnych kontaktów ze światem duchów, energii astralnych, światem zmarłych i przodków.
Magia to wiedza polegająca na przekraczaniu słabości, dążąca do siły, potęgi i mocy. Jest sztuką twórczej wyobraźni i wizualizacji.
Celem magii jest działanie w otaczającym świecie, które powoduje rozwój, postęp i wyzwolenie z cierpienia i niewiedzy tych, którzy mają odwagę zajmować się tą trudną i niebezpieczną wiedzą.
Większość ludzi uważa, że istnieje magia czarna i biała. Ta ostatnia była powszechnie akceptowana w czasach średniowiecza i renesansu, nawet przez kościół, jako sztuka czynienia dobra.
Gdy mówi się o magii czarnej, czyli "złej", to mamy do czynienia z jednostkami psychopatycznymi, które zawsze się znajdą w każdej kulturze.
Czarna magia to metoda zniewalania i podporządkowywania sobie innych ludzi do czysto egoistycznych celów. Nic ją nie łączy z magią, która dąży do wewnętrznej doskonałości i wiedzy. Ludzie interesujący się magią wiedzą, że istnieje zasada, która mówi o tym, że każde nasze działanie ma swoją konsekwencję.
Zatem człowiek, który wyrządza komuś krzywdę, swoim zachowaniem przyciąga do siebie tę krzywdę, pomnożoną podwójnie.